Figyelmeztetés: Kérjük, hogy az ajánlott napi mennyiséget ne lépje túl! Túlzott fogyasztása hashajtó hatású lehet! Gyermekek elől elzárva tartandó! Az étrend-kiegészítő fogyasztása nem helyettesíti a kiegyensúlyozott, változatos étrendet és az egészséges életmódot. Tárolási körülmények: Száraz, fénytől védett helyen, 8-15°C között tartandó. Felbontás után 2-8°C között hütöben tartandó! Kérjük, hogy a felbontást követő 2 hónapon belül fogyassza el.
Gingko biloba:
Alkalmazhatják az agy vérellátásának zavarai, szédülés, fülzúgás, hallásgyengülés kiegészítő kezelésére. Jótékonyan hathat a visszértágulatra, az aranyérre és a lábszárfekélyre. Kutatások szerint hatásos lehet enyhe és közepes depresszió, impotencia kezelésére. A vizsgálatok kimutatták, hogy a páfrányfenyő flavonoidjai jó értágítók lehetnek . Kiváló antioxidáns . A kivonat javíthatja a koncentrálókészséget, szellemi teljesítőképességet. Használják még az öregkori elbutulás (demencia) és Alzheimer-kór ellen is.
A gyógynövény fő összetevői a flavonoidok és terpenoidok, melyek széles körben fejthetnek ki pozitív hatást a szervezet egészére.
Serkentheti a központi idegrendszert, így fiatalok is eredményesen bevethetik szellemi teljesítő és tanulási képességük növelése érdekében. Egy-egy vizsgaidőszakban a diákok és a túlhajszolt menedzserek szellemi fáradsága is leküzdhető vele.
Javíthatja az egész testben a vér áramlását, a vérkeringést, növelheti a sejtek oxigénfelvevő képességét, remek értágító hatással rendelkezik, ezért remek roboráló szer, hatékonyan kezelhető lehet vele a visszér- tágulat.
A hatóanyagait tartalmazó készítmények fokozhatják az anyagcserét, az izmok és a bőr jó vérellátását.
Antioxidáns összetevői megköthetik a káros szabad gyököket, védhetik a sejteket, így késleltethetik az öregedést, és a rákos betegségek kialakulása ellen is bevethető.
Gyulladáscsökkentő hatása lehetséges, ennek révén eredményesen gyógyítható lehet vele az aranyér, egyéb gyulladásos folyamatok és az impotenciazavar is.
Segítségével hatékonyan felvehető a harc a glaukóma és az életkorral előrehaladásával járó kognitív hanyatlással szemben.
Echinacea purpurea – Bíbor kasvirág
Az indiánok fertőző betegségek gyógyítására használták.
Kivonatát belsőleg főleg az immunműködés javítására használják. A nyelven bizsergő érzést okozhat, de ez nem veszélyes. Fokozza a szervezet ellenállóképességét a vírusfertőzések és a gyulladások ellen. A friss növényből nyert présnedvet (gyenge hőkezelés után) felső légúti megbetegedések megelőzésére adják. A nehezen gyógyuló sebek, fekélyek, valamint a nyálkahártya gyulladásának kezelésére összeállított kenőcsök egyik összetevője. Külsőleg alkalmazva gyulladásgátló.
C-vitamin
A C-vitamin vízben oldódó vitamin, és ez az egyetlen, magyar tudós által, és Magyarországon véghezvitt felfedezés, amelyet Nobel-díjjal jutalmaztak. Szent-Györgyi Albert nevéhez fűződik a C-vitamin első előállítása tiszta formában, melyet az elterjedt tévhittel ellentétben nem citromból, hanem paprikából végzett. A C-vitamin furcsa vitamin: mindössze két faj, a tengerimalac és az ember nem tudja előállítani, más fajok igen, tehát számukra ez nem vitamin. Mindemellett ez a vitamin birtokolja a legnagyobb mennyiségben szükséges vitamin címét, mert a napi szükséglete akkora, hogy bármely más vitaminé sem éri el.
Gyakran használjuk az „aszkorbinsav” megnevezést is rá. Vízben igen jól oldódik, de oxigén, fény, hő vagy fémionok hatására könnyen bomlik.
Mihez szükséges?
- Oxido-reduktív folyamatok
- Kollagénfehérjék szintézise
- Hormonok szintézise
- Immunrendszer működése
- Vas- és rézfelszívódás
Mennyi szükséges belőle?
A C-vitamin felszívódási vesztesége nem túl nagy, a bevitt mennyiség mintegy 75%-a hasznosul. A környezeti hatások, a stressz, lázas, esetleg műtét utáni állapotok, a fizikai munka, a dohányzás és a fogamzásgátlók szedése emeli a szükségletet.